Амінокислоти
Амінокислоти - це сполуки, які вважають "будівельними блоками" організму спортсмена . Про форму добавки представлені капсулами, таблетками порошком ін'єкціями та розчинами. Останні є кращими, оскільки вони швидше засвоюються.
Амінокислоти – це не чарівні добавки, здатні за кілька ночей перетворити вас на «м'язовий танк». Вони є допоміжною складовою до раціону, тому що повноцінно харчуватися нам заважає щільний графік, ненатуральні продукти та постійні стреси. Вони допомагають нам не просто заповнити дефіцит корисних речовин, але набирати масу та збільшувати силові показники за більш короткий час, ніж, якби ви просто правильно харчувалися. Більшість людей, які відвідують тренажерний зал, щоб наростити м'язову масу, знають про амінокислоти дуже мало. Хоча, напевно, кожен чув про них – список цих речовин можна побачити на етикетках протеїнових сумішей.
На сьогоднішній день цей комплекс амінокислот для набору м'язової маси широко використовується в бодібілдингу. Напевно, ви знаєте, що зростання відбувається не під час тренінгу, а після нього, і чим швидше відновляться м'язи, тим швидше вони виростуть. Любителі фізичних навантажень полюбили цю добавку за її «золоту» властивість швидко відновлювати м'язи та запобігати м'язовому катаболізму.
Переваги амінокислот
Для бодібілдингу та фітнесу виконують найважливіші завдання:
- нарощують сухі м'язи
- синтезують м'язовий білок
- зберігають від розпаду маси тіла
- знижують вміст підшкірного жиру
- збільшення сили та витривалості у спорті
Амінокислоти бувають двох видів:
- Синтезування такої форми відбувається за рахунок ресурсів організму. До замінних відноситься: тирозин, аспарагінова кислота, глютамін, пролін та інші.
- Незамінні: Організм не в змозі виробляти такі елементи самостійно, вони повинні надходити з їжею або за допомогою добавок з категорії амінокислот. Як правило, основні три незамінні речовини знаходяться у постійному дефіциті. Входить до цієї групи валін , лейцин, ізолейцин.
Які бувають аміноксилоти
Організм середньостатистичної людини має 20 амінокислот протеїногенної групи, які бразують білок, і вони діляться на три категорії: незамінні (поставляються виключно ззовні), замінні (організм може синтезувати їх самостійно) і умовні з них 9 потрібно отримувати із зовнішнього середовища, оскільки їх самостійний синтез недостатній для покриття потреби це гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, фенілаланін , треонін , триптофан і валін .. Інші 11 зараховуються до класу замінних і можуть бути отримані після обробки гормонів, вітамінів та мікроелементів. Іншими важливими амінокислотами є ті, що беруть участь у метаболізмі, хоча вони не входять до складу білка, але впливають на переробку багатьох поживних елементів.
Різновиди, на які ділять амінокислоти у спортивному харчуванні: Лейцин, ізолейцин та валін мають нелінійну конфігурацію атомів вуглецю, тому називаються амінокислотами з розгалуженим бічним ланцюгом BCAA.
Амінокислотні комплекси – це спортивні добавки, які містять весь набір сполук у зручній для засвоєння формі. Також випускаються окремі амінокислоти, які мають на увазі використання ефекту однієї амінокислоти.
ВСАА можуть бути отримані з раціону, але їх кількість в їжі не здатна задовольнити потреби спортсмена. Тому рекомендується купити амінокислоти в одній із форм – порошок, рідина, таблетки чи капсули.
Одну з провідних позицій у спортивному харчуванні займають амінокислоти. Думка, що вони корисні лише для бодібілдерів – хибно, вони потрібні всім спортсменам. Амінокислоти – основа білка, отже, і м'язів. Вони впливають на зростання, відновлювальні процеси в організмі, регулюють обмін речовин, беруть участь у виробленні ферментів. Спортивні амінокислоти сприяють зростанню м'язів, а також швидкому відновленню їх тонусу після тренувань. У нашому магазині у широкому асортименті представлені безпечні та якісні амінокислоти для м'язів від перевірених виробників спортивного харчування.
Амінокислоти - основне джерело енергії для спортсмена, вони прискорюють процес синтезу білка, впливають на вироблення інсуліну, який у свою чергу зберігає м'язи від атрофії. Навіть за порівняно невеликих фізичних навантажень організмом витрачається приблизно 70–80% амінокислот. Тому у спортсменів та людей, які ведуть активний спосіб життя, їх запас швидко вичерпується, його потрібно регулярно поповнювати.
Коли краще приймати амінокислоти
Час та дозування прийому спортивних амінокислот залежить від мети. Їх можна вживати до або після тренування та перед сном. У дні, коли немає спортивних навантажень, достатньо приймати амінокислоти раз на день, на ніч. При схудненні вживати їх рекомендується частіше. Щоб правильно підібрати дозування, ознайомтеся із рекомендаціями виробника.
Де придбати амінокислоти в Україні
Якщо ви хочете придбати амінокислоти оригінальні з доставкою по Україні, Києві, рекомендуємо подивитися на нашому сайті protein.in.ua в розділ амінки та вибрати кращі з тих які є на ринку: Biotech , BSN, Ostrovit , Scitec Nutrition , Optimum Nutrition та інші.